ŠD - pohádkový týden 2022

Pohádkový týden ve školní družině (10. 1. - 14. 1. 2022)

Vzhledem k tomu, že nás bylo kvůli karanténě v družině velmi poskromnu, změnili jsme plány a tento týden proběhl v duchu pohádek.

Nejdříve děti shlédly pohádku o Štaflíkovi a Špagetce, poté se snažily ilustrátora napodobit a nakreslit  podobiznu těchto postaviček. Úkol to nebyl vůbec jednoduchý, ale  zvládly to.

Další den děti vyprávěly své příběhy. Každý sám nebo ve dvojících a vzájemně se doplňovaly. Byla to velká sranda, děti to bavilo.

V další dny si děti malovaly obrázky ke své oblíbené pohádce – například Medvídek Pú,  Máša a medvěd, komiks Červená Karkulka,…

Ke konci týdne jsme shlédli kousek filmového dobrodružství Vinnetou – Poklad na Stříbrném jezeře. Děti rozpoznávaly, co je dobré, co zlé. Všímaly si rozdílů mezi různými indiány a náčelníky kmene, rozlišovaly jejich oblečení, které bylo ručně vyšíváno,… Opět vytvářely  krásné obrázky.

Z výkresů jsme si udělali ve školní družině pohádkovou výzdobu.

Fotky zde.

Za ŠD Veronika Baráková a Marcela Krystlová.

Best Replica Watches